Олександр Бережанський, BERTA group: Що є найважливішим у партнерстві

Засновник найбільшої у Львові мережі продуктових магазинів Близенько, мережі магазинів чистоти та догляду Чистенько, співвласник «Ресторації Бачевських» та ряду інших бізнесів, у партнерстві найважливішими вважає спільні цінності та взаємну довіру, розподілений функціонал та зони відповідальності між партнерами.

9 грудня в КВЦ Парковий пройшов IX RAU Summit – підсумкова подія року для власників і топ-менеджерів компаній сфер роздрібної торгівлі, торговельної нерухомості та B2B сектору. На RAU Summit 2021 зібралися близько 500 відвідувачів – це перші особи ключових гравців сфер роздрібної торгівлі та комерційної нерухомості, представники інвесторів та фінансових організацій, консультанти та виробники, а також гості з ближнього і далекого зарубіжжя.

В рамках п’ятої сесії саміту відбулась панельна дискусія на тему: «Виклики та вектори розвитку», на якій обговорювались різні теми, в тому числі партнерство в бізнесі. Олександр Бережанський, засновник і CEO BERTA group розповів про найважливіші передумови для партнерства. BERTA group є лідером серед дистрибуційних компаній України на ринку FMCG і є компанією повного циклу, яка займається дистрибуцією, логістикою, рітейлом та імпортом. Також є партнерські проекти в ресторанному та готельному бізнесах.
RAU пропонує ознайомитись з основними тезами його виступу:
  • будьте чесними;
  • намагайтеся не панікувати в екстримальних ситуаціях;
  • не бійтесь експерементувати і отримувати новий досвід;
  • робіть те що любите, і любіть те, що робите;
  • заробляйте гроші, та при цьому не забувайте допомагати іншим;
  • отримуйте задоволення від того, що ви робите та будьте щасливі!
Що є найважливішим у партнерстві?

У партнерстві найважливішими, я вважаю, – є спільні цінності та взаємна довіра, розподілений функціонал та зони відповідальності між партнерами. Також важливо завчасно узгодити з потенційними партнерами усі умови “розлучення”. Перед тим, як сісти в човен бажано про все домовитись на березі.

Зараз у мене 14 партнерів в різних бізнесах і з усіма я перебуваю в чудових стосунках. При партнерстві важливо отримувати задоволення не тільки від результату, але й від співпраці. Важливо отримати ефект синергії, коли злагоджена продуктивна робота перевершує очікуваний результат, де 2+2 дасть 5.

Звичайно, бували випадки, коли я не отримував задоволення від партнерства і воно не приносило бажаного результату. В таких випадках важливо бути чесним із собою та з партнерами, і розходитись гідно.

В усіх бізнес напрямках цього року у нас було багато викликів. Потрібно було зменшити витрати та при цьому зберегти команди та цінних працівників. Важливо було не збавляти темп розвитку збільшуючи кількість контрактів та територій в дистрибуції, відкриваючи нові магазини в рітейлі та автоматизовуючи бізнес-процеси в логістиці.

В період пандемії було корисно побачити роботу команди в екстремальних умовах. І результами роботи моєї команди я дуже задоволений.